skip to Main Content
021-77637261-9 admin@bayatechgroup.com

این شرکت در وضعیت فعلی در شرایط عدم فعالیت به سر می برد ولی زیر بافت های تولیدی آن به شرح زیر موجود می باشد

کارخانه مولد پترو تهران آریا در زمینی به مساحت 5300 مترمربع و با 1260 مترمربع سوله مسقف و 400 متر ساختمان اداری در سال 92 تاسیس گردید. این کارخانه به منظور مظروف سازی قیر به صورت اتوماتیکو با ظرفیت روزانه 1000 تن ایجاد شده است که هم اکنون از پیشرفت 80 % برخوردار است. از دیگر نکات حائز اهمیت ایجاد و تجهیز آزمایشگاه تخصصی قیر با استاندارهای روز دنیا در این واحد میباشد. نزدیکی به بازارهای صادراتی افغانستان و ترکمنستان، نزدیکی به خط آهن و نزدیکی به پالایشگاه های تامین کننده از مزیت های موقعیت جغرافیایی این واحد می باشد.

شرکت مولد پترو تهران آریا در زمینه مشتقات نفتی و فرآورده های نفتی مخصوصاً قیرهای پلیمری که تولید قیر پلیمری بعنوان یک سیاست کلی در دستور کار شرکت مولد پترو بوده است :

1 – پروژه های شرکت مولد پترو تهران آریا تولید قیر پلیمری در شهرک صنعتی حاجی آباد گرمسار پیشرفت پروژه 60% بوده و در پروژه تولید قیر پلیمری کارخانه با وسعت 3500 متر زمین و 2000 متر سازه صنعتی و 2000 تن مخازن که ساخت کل پروژه مخازن بین 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . در شرایط فعلی عدم فعالیت نکات بارز پروژه تولید قیر پلیمری به شرح زیر می باشد .
ساخت مخازن در مقیاس 2000 تن برای اولین بار 15 متر در عمق زمین به نحوی که در عمق 15 متر و مساحت 1000 متر مخازن را در کف این عمق ساخته و روی آن را برای مسقف نموده و با تکنولوژی فیلترینگ تمام آلایندگی آن را برای مشکلات زیست محیطی به صفر رسیده می گردد . که متاسفانه به دلیل کسری بودجه تعطیل و از دستور کار خارج فعلا خارج گردیده است .

2 – احداث مینی پالایشگاه کارون برای تولید 20 هزار بشکه در روز و تولید از نفت سنگین برای اولین بار در بخش خصوصی در اهواز در منطقه کوته عبدالله در زمینی به مساحت 70 هکتار و 15 هزار سوله صنعتی که شامل ( آب ، برق ، گاز ، تلفن و…) در نظر گرفته که میزان پیشرفت کار را 15 درصد می توان در نظر گرفت که شامل اخذ مجوزهای مقدماتی تامین زمین که هنوز این زمین 70 هکتاری در مالکیت این گروه تولیدی می باشد .

نکات ارزشمند و بارز این پروژه توجیه هزینه های حمل و نقل می باشد ، چرا که لوله های نفت سنگین از داخل این زمین عبور نموده و دسترسی به نفت خام سنگین بسیار آسان و احداث چنین پالایشگاهی هزینه های حمل و نقل در ورود مواد اولیه را از بین خواهد برد .

Back To Top